LOGOWANIE
logo Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera

Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera

Badania i rozwój

ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus 8

91-348, Łódź

tel: 42 63 -14 -910


www.imp.lodz.pl

O Firmie

Instytut Medycyny Pracy im. prof. Jerzego Nofera w Łodzi utworzony został w 1954 r.

Prowadząc  badania naukowe, szkolenia podyplomowe, działalność wydawniczą, wdrożeniową wraz z opiniowaniem i przygotowywaniem projektów aktów prawnych, stał się unikalną w skali kraju placówką naukową w zakresie medycyny pracy i zdrowia publicznego.

Obecnie jako zaplecze naukowo-badawcze Ministra Zdrowia sprawuje funkcje doradcze oraz przygotowuje ekspertyzy zarówno dla Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego jak i innych jednostek administracji państwowej, związków zawodowych i przedsiębiorstw na terenie całego kraju.

Podstawowym zadaniem Instytutu jest prowadzenie prac naukowych, usługowo-badawczych i ekspertyzowych w zakresie zagrożeń zdrowotnych powodowanych przez czynniki szkodliwe powstające w środowisku pracy człowieka.

Od 1975 r. Instytut nasz sprawuje funkcje ośrodka współpracującego ze Światową Organizacją Zdrowia w zakresie medycyny pracy. Współpracujemy zarówno z Kwaterą Główną WHO, jak i europejskim Biurem Regionalnym w Kopenhadze oraz z European Centre for Environment and Health w Bilthoven (Holandia). Pracownicy Instytutu są członkami kilkudziesięciu międzynarodowych towarzystw naukowych m.in. International Commission on Occupational Health, American Academy of Allergy and Immunology, Collegium Ramazzini, European Societies of Toxicology EUROTOX.

Lista Ofert

Aktualnie brak aktywnych ofert :(

Pracuj w najfajniejszym mieście w Polsce. Poznaj aktualne oferty pracy

Sprawdź